2020 Gold’s Gym Challenge National Winners (Full List)

Gold's Gym Names 2020 Challenge Winners
Spread the love


Gold’s Gym has selected 30 national winners in the annual Gold’s Gym Challenge, its signature 12-week body transformation competition offered exclusively to Gold’s Gym members. Please see the list of the top 15 winners for each age category.

Thank you again to our 2020 Gold’s Gym Challenge sponsors, including Optimum Nutrition, BSN, Isopure, A.B.B. , Lenny & Larry’s and Matrix Fitness.


2020 OVERALL CHALLENGE WINNERS:

Rachel Tempia., Hamilton Mill (30-39)
Drew Key., Lawrenceville (60+)

2020 NATIONAL FEMALE WINNERS:

Top 15 Per Age Category

Age Category 18-29
1st Place –  Rebecca C.,  SoCal
2nd Place –  Yared S.; Laredo
3rd Place – Jennifer R.;  Dutchess County
4th Place – Stania F.; Plesantburg
5th Place –Savannah M.; Brassfield
6th Place – Kristyn D.; Houston
7th Place – Lexi S.; Bridgewater
8th Place – Zulema D; Pharr
9th Place – Ana R.; Laredo
10th Place – Joheisly E.; Clearwater
11th Place – Jessica G.; Evans Roads
12th Place – Marissa S,; Sensational Six
13th Place – Jessica T.; Longmont
14th Place – Corina S.; Culpeper
15th Place – Alexandra N.; Bee Caves

Age Category 30-39
1st Place – Rachel T.;  Hamilton Mill
2nd Place – Heather R.; Milwaukee
3rd Place –  Kaitlyn T.;  Newburgh
4th Place – Shannon W.; Houston
5th Place – Erin P.; Dutchess County
6th Place – Natalia C.; Culpeper
7th Place – Sheena T.; Killeen
8th Place – Maye M.; Valley Hi
9th Place – Diana G.; Dallas-Uptown
10th Place –Lanae S; Pocatello
11th Place – Victoria N.; Burlington
12th Place – Jessica W; Harlingen
13th Place – Kandi S.; Walker Springs
14th Place –Mara S.; Laredo
15th Place – Cecilia A.; Edinburg

Age Category 40-49
1st Place –  Caitlin K.; Morton
2nd Place –  Karen C.;  Harlingen
3rd Place – Angie M.;  Houston
4th Place – Lisa D.; Bridgewater
5th Place – Linda C.; Pharr
6th Place – Katiuscia R.; Gwinnett
7th Place – April M.; Killeen
8th Place – Megan S.; SoCal
9th Place –  Rebecca G.; Laredo
10th Place – Ileana S.; McAllen
11th Place – Lisa A.; Longmont
12th Place – Lisa M.; Totowa
13th Place – Alana S.; Westlake
14th Place – Brooke T.; Pocatello
15th Place – Jessica B.; Live Oak

Age Category 50-59
1st Place –  Sharon M.; Gwinnett
2nd Place – Susan J.;  SoCal
3rd Place –  Sheila P.; Middletown
4th Place – Nita B.;  Dutchess County
5th Place – Caryn O.; Sensational Six
6th Place – Theresa F.; Hendersonville
7th Place – Sandy A.; Pocatello
8th Place – Jeanette F; Vancouver
9th Place – Tracy P.; Naco
10th Place – Leigh Ann A.; Hixson
11th Place – Brenda L; Waxahachie
12th Place – Traci V.; Tampa
13th Place – Elaine C; Bridgewater
14th Place – Diana P.; Laredo
15th Place – Catrina S.; Randleman

Age Category 60+
1st Place –  Bea O.; Dutchess County
2nd Place – Linda D.;  Gwinnett
3rd Place – Robin M.; Chapman Highway
4th Place – Sarah D.; Newburgh/Middletown
5th Place – Diane B.; Manassas
6th Place – Annette C.; Killeen
7th Place – Lori A.; Pocatello
8th Place – Brenda B.; Randleman
9th Place – Kathy C.; Bridgewater
10th Place – Jeanette H; SoCal
11th Place – Maria H.; Lorton
12th Place – Ercie M; McAllen
13th Place – Teressa K.; Sensational Six
14th Place –  Mary B.; Vancouver
15th Place – Anita B.; Briargate

2020 NATIONAL MALE WINNERS:

Top 15 Per Age Category

Age Category 18-29
1st Place – Christopher S.; Concord
2nd Place –  Marcus D.; North Charlotte
3rd Place – Isaac H.; Pocatello
4th Place –  Ryan B.; SoCal
5th Place – Ryan A.; Manassas
6th Place – Devan M.; Albemarle
7th Place – Zachery M.; Middletown
8th Place – Mackenzie H.; Culpeper
9th Place – Dan S.; Bridgewater
10th Place – Andre D.; Harlingen
11th Place – Nathaniel H.; Midwest
12th Place – Diego M.; Austin Downtown
13th Place –  Kenrick T.; McAllen
14th Place – Brandon O; Olney
15th Place – William S.; Live Oak

Age Category 30-39
1st Place – Darrell C.; Walker Springs
2nd Place –  Chris L.; Riverdale Park
3rd Place –  Christian R.; Tampa
4th Place –Ariel S.F.; Gwinnett
5th Place – Eka A.; SoCal
6th Place – Roland S.; Harlingen
7th Place – Vinicius R.; Dutchess County
8th Place – Daniel D.; Houston
9th Place – David D.; Rock Hill
10th Place –Aaron C.; Patton
11th Place – Dan F.; Ellisville
12th Place – Adam B.; Sensational Six
13th Place – Jason R.; Naco
14th Place – Hugo G.; Laredo
15th Place – Dana P.; Morton

Age Category 40-49
1st Place –  Jason B.; Gwinnett
2nd Place –  Ed S.; Bridgewater
3rd Place – Patrick S.; Pocatello
4th Place – David M.; Lake Norman
5th Place – Gabriel A.; Laredo
6th Place – Robert L.; Chapman
7th Place – Jose G.; Laredo
8th Place – Ramon M.; Pharr
9th Place – Greg V.; Killeen
10th Place –Christopher M.; Sensational Six
11th Place – John R.; Lorton
12th Place – Greg L.; Dutchess County
13th Place  – Brian R.; Morton
14th Place –Daniel M.; Houston
15th Place – Jeff G.; Longmont

Age Category 50-59
1st Place – Kenneth W.; Fairport
2nd Place –  Michael B..; Cypress Creek
3rd Place – Darren R.; Newburgh
4th Place – Mike B.; Bridgewater
5th Place –  Alex S.; Airpark
6th Place – Kraig S.; Rogers Ranch
7th Place – George P.; Totowa
8th Place – Kevin D.; Harlingen
9th Place – Ronald C.; Lake Norman
10th Place – Joerg S.; Plesantburg
11th Place – Jim H.; Clearwater
12th Place – Todd S.; SoCal
13th Place – Scott S.; Manassas
14th Place – Mitchell R.; Chantilly Plaza
15th Place – Bruce A.; Pocatello

Age Category 60+
1st Place – Drew K.; Lawrenceville
2nd Place – Gary S.; McAllen
3rd Place – Michael D.; Bridgewater
4th Place – Christopher A.; Preston Center
5th Place –Tim M.; Hester’s Crossing
6th Place – Richard L.; Cedar Park
7th Place –Steve V.; Clearwater
8th Place –  Heberto G.; Rogers Ranch
9th Place – Minas C.; SoCal
10th Place – Jim M.; Newburgh
11th Place – Harry W.; Oak Ridge
12th Place – David P.; Lee Highway
13th Place – John T.; Dutchess County
14th Place – Jerry O.; Brassfield
15th Place – Ron S.; North Round Rock

 

To learn more about the Gold’s Gym Challenge click here.



Source link